Strona głównaStartWiadomości

Wiesława Piastowska w 90. urodziny!
Dzień 23 marca w restauracji Parkowa w Prudniku dla pani Wiesławy Piastowskiej był wyjątkowy.

Co się dzieje w parku: Plany są piękne
Wykopy, wystające z ziemi instalacje, wylane fundamenty. Co się dzieje w prudnickim parku?

Z policji: Więcej zabójstw, gwałtów, i korupcji
O 17 procent wzrosła w minionym roku liczba przestępstw kryminalnych na ziemi prudnickiej, Komendant powiatowy policji uspokaja jednak, że nasz region wciąż jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych na Opolszczyźnie. W gazecie publikujemy szczegółowe statystyki policyjne.

Nieśli pomoc drugiemu człowiekowi
Ponad 17 litrów krwi w ciągu czterech godzin zebrano podczas czwartkowej akcji w Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku.

Opinie: Zawody świetne, ale…
Zawody motocyklowe cross country przy ul. Wiejskiej w Prudniku, które miałem okazję podziwiać 14 kwietnia to był niewątpliwie strzał w dziesiątkę. Nie sposób jednak przejść obojętnie obok lokalizacyjnych mankamentów tej imprezy.

List do redakcji: Rada odrzuciła naszą petycję
Jeden z rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 7 w Prudniku komentuje odrzucenie przez Radę Miejską petycji w sprawie budowy parkingu przy placówce.

Felieton Rygorowicza: Obyś żył w ciekawych czasach
Komik Zełenski prezydentem Ukrainy, pożar katedry Notce-Dame de Paris i wreszcie zamachy na Sir Lance – te trzy wydarzenia zdominowały światowe i polskie media w ostatnich dniach. W Polsce, w samą tylko Wielką Sobotę, policja zatrzymała kilkuset pijanych kierowców. Pewnie piją widząc tyle tragedii wokół – pisze Witold Rygorowicz.

Kącik prawny: Umowa dożywocia, sielska starość, czy koszmar na stare lata?
Mecenas Agata Zwojewska wyjaśnia niuanse umowy dożywocia.

Głogówek: Kaplica Bożego Grobu
W czasie obchodów dni Wielkiego Tygodnia w każdym katolickim kościele przygotowuje się Boży Grób. Wierni nawiedzają go, odprawiają przy nim nabożeństwa, w ciszy i skupieniu czuwają…

Biała: Bezpieczeństwo w gminie
Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej w Białej funkcjonariusze policji przedstawili informację o stanie bezpieczeństwa na terenie działania posterunku policji w Białej za 2018 rok. A więc jak było?

Jarnołtówek: poetycka Droga Krzyżowa
„Spacerując z moimi dziećmi, zachwyciła się kapliczkami w Zlanych Horach i tak narodził się pomysł opisania ich wierszem.

Sołtysi mają głos: Komorniki, Olbrachcice i Mochów
Marek Karp pyta sołtysów tych trzech miejscowości w gminach Strzeleczki, Biała i Głogówek.

Historia: Co my o tym wszystkim wiemy?
W Prudnickim Ośrodku Kultury Marcin Husak opowiadał o znaczeniu postaci świętych i detali architektonicznych w prudnickich kościołach pw. św. Michała Archanioła i śp. Piotra i Pawła.

Wędrowiec: Oto lista szczytów do zdobycia
Organizatorzy Vrchařskiej Koruny Jesenicka (Górskiej Korony Jesioników) przedstawiają szczyty i miejsca, które trzeba będzie zdobyć w ramach akcji.

Wędrowiec: Czy mógłby być pomnik przyrody?
W Lesie Trzebińskim znajduje się grupa skałek. Liczące kilka metrów wysokości wychodnie skalne są wytworem naturalnym. Ich wyjątkowość polega na tym, że to jedyna grupa skał we wschodniej części Gór Opawskich.

Wędrowiec: Nowy rezerwat przyrody nad rzeką Prudnik
W 2013 roku kolejny obszar w bezpośrednim sąsiedztwie ziemi prudnickiej objęty został ochroną rezerwatową. Nad rzeką Prudnik.

Wędrowiec: Tak było trzydzieści lat temu
Z archiwum Adama Lutogniewskiego prezentujemy trzy fotografie z nie tak dalekiej przeszłości, bo z końca XX w. Zdjęcia wykonane zostały krótko po sławnym pożarze drewnianego pawilonu przy kąpielisku w Pokrzywnej.

Wędrowiec: Znakarze odbudowują szlaki po kornikowej klęsce
Jedną z konsekwencji wymierania lasów świerkowych w Jesionkach jest likwidacja oznakowania turystycznego na setkach kilometrów szlaków. Wiosną w teren ruszyli znakarze Klubu Czeskich Turystów, którzy będą odtwarzać zniszczone oznakowanie.

Wędrowiec: Motorowcy jeździli śpiewająco
Turystyczny Klub Motorowy „Zryw” działający przy PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku zaprosił 6 kwietnia turystów zmotoryzowanych na XX Ogólnopolski Rajd Motorowy „Otwarcie Sezonu” do Prószkowa i Opola.

Wędrowiec: Kalendarium wydarzeń na maj
Koniec kwietnia i maj to już pełnia sezonu wycieczek i rajdów. To jedna z najprzyjemniejszych części roku dla wypoczynku, rekreacji i sportu na świeżym powietrzu. Zobaczcie, co się wydarzy w naszej okolicy w tym czasie.

Młode Pokolenie: Wywiad z Dominikiem Handzikiem i Danielem Roelle
Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku opowiadają o swoich doświadczeniach w klasie o kierunku kształcenia – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Sport (piłka nożna): Wywiad z Wiktorem Hawronem – Zborowskim
O swojej pasji, marzeniach i zdobywaniu piłkarskiego doświadczenia w pierwszym sportowym wywiadzie mówi 10-letni Wiktor Hawron-Zborowski. Poznajmy młodego utalentowanego zawodnika.

Sport (piłka nożna): Wywiad z Lukasem Klemenzem
Lukas Klemens – pochodzący z Głogówka piłkarz, były zawodnik m.in. Fortuny Głogówek, obecnie grający w Wiśle Kraków rozmawia z Adrianem Janecko.

Sport (piłka nożna): Bezlitosny lider
LZS Niemysłowice-Dębowiec – Fortuna Głogówek – 0:9. O to, co się działo na boisku pisze Mieczysław Matczak.

Sport (piłka nożna): Wywiad z Pawłem Walaszczykiem
Po trzech kolejkach spotkań w rundzie rewanżowej i zerowym dorobkiem punktowym w IV-ligowej Pogoni Prudnik zastąpiła zmiana trenera. Waldemara Sierakowskiego zastąpił Paweł Walaszczyk, który do końca sezonu będzie szkolił również zespół juniorów.

Sport (piłka nożna): Gra lepsza od wyniku
Pogoń Prudnik zbyt łatwo traci punkty, aby przełamać fatalną passę porażek w meczach wyjazdowych. W dwóch ostatnich grach w rundzie wiosennej na boiskach rywali nasz zespół stracił aż 9 bramek! Na nic zdała się skuteczna gra ofensywna i cztery celne trafienia.

gfx/newsart/tp422.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 24 - Kwiecień 2019r. Nr 2851/news/2019. Wyświetleń: 540.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje