Strona głównaStartWiadomości

Głogówek: Kolejna odsłona odnowy zamku
Należący do gminy zamek w Głogówku już nie tylko nie straszy wyglądem, ale za chwilę będzie atrakcyjnie wyeksponowany poprzez podświetlenie. Jednak to nie koniec prac na zamku.

Pasje: Chce zostać wojownikiem ninja
Kaja Napiórkowska wzięła udział w castingu do polskiej edycji japońskiego realisty-show „Ninja Warrior”.

Morderstwo koło Białej
Nawet dożywocie grozi 44-letniemu mężczyźnie, który miał zamordować swoją konkubinę. Do tragedii doszło w czwartkowe popołudnie w Brzeźnicy.

Spotkajmy się w „Bueno”!
Doskonały smak, wyjątkowy klimat i perfekcyjna obsługa – to wyróżnia „Bueno”, nową restaurację w Prudniku.

Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego: Tłumy zwiedzających
To już nie subiektywna ocena, a fakt. Prudnicka wystawa cieszy się ogromną popularnością, czerpiąc obficie z tradycji imprezy i zaangażowania wystawców.

Pszczoły wracają do lasu
Powrót pszczół do lasu ma być jednym z elementów wzbogacania bioróżnorodności naszego środowiska. Podczas Wystawy Twórców Ludowych i rzemiosła Artystycznego w Prudniku można było dowiedzieć się, co leśnicy robią, by tak się stało.

Biorą przykład z Prudnika
7 czerwca do Zakładu Usług Komunalnych w Prudniku przejechała delegacja z Przedsiębiorstwa Komunikacji w Raciborzu, która „podpatrywała” działania prudnickiej Strefy Płatnego Parkowania.

Z Białej do Walec
Rafał Magosz jest już dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach.

To nie koniec SMK, stowarzyszenie działa dalej
Wydawało się, że czarne chmury zawisły nad racławickimi miłośnikami kolei. Przez dłuższy czas nie udawało się wybrać prezesa organizacji, co wstrzymywało wszelkie aktywności.

Paweł Licznar żąda sprostowania
W poprzednim wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” Krzysztof Fejdych postanowił zaatakować personalnie mnie i moją rodzinę. Insynuując, że dzięki moim znajomościom mój ojciec otrzymał bezprzetargowo dzierżawę dużego gruntu rolnego – pisze Paweł Licznar.

Odpowiedź: Wybiórcza odpowiedzialność
Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak odniósł się do komentarza Krzysztofa Fejdycha, który opublikowaliśmy w poprzednim wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

Patryk Bania na razie na rok
29-letni mieszkaniec Białej Patryk Bania przez rok (do czerwca 2020 r.) będzie pełni obowiązki dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Białej.

Solec: Zlot Zabytkowych Ciągników
To był pierwszy na Opolszczyźnie zlot starych traktorów zorganizowany w sobotę 8 czerwca na terenie firmy Strzoda Maszyny Rolnicze w Solcu.

Po raz piąty w Prudniku
Pierwszy Marsz dla Życia w Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. W Prudniku historia jest trochę krótsza, ale taż ma swoją lokalną tradycję.

Co się dzieje w parku?
Marek Karp pisze o kolejnych elementach zmian, jakie na naszych oczach dokonują się w wyglądzie Parku Miejskiego w Prudniku.

Mamo! Jesteśmy piękne!
W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Dąbrówka” odbyły się warsztaty makijażu i pielęgnacji twarzy przygotowane dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku.

Głogówek: Ćwiczyli, by wiedzieć, jak się zachować w niebezpieczeństwie
Symulowany pożar był tematem pokazowych ćwiczeń dla pracowników Ośrodka Hodowli Zarodowej w Głogówku. Kadra przypominała sobie również jak udzielać pomocy przedmedycznej w wypadkach najczęściej spotykanych w rolnictwie.

Głogówek: 70 lat przedszkola
W ostatnim dniu maja Publiczne Przedszkole nr 3 w Głogówku obchodziło 70-lecie istnienia. Obchody jubileuszu obyły się w Domu Kultury.

Jarnołtówek: Nie tylko sentyment do czasów młodości
Gimnazjaliści na zakończenie swojej edukacji przygotowują prezentację – ich forma może byż zaskakująca. Chodzi o… PRL.

Lampa Alladyna
5 czerwca w Sali widowiskowej Kina „Diana” w Prudniku odbyły się XVI Małe Konfrontacje Teatralne o statuetkę Czarodziejskiej Lampy Alladyna.

Archiwum Odkrywcy: Wyruszyli na koniec świata, wiedzieli że nie wrócą
Idąc za głosem serca wyruszali w daleki świat, by wedle powołania, głosić Słowo Boże wśród ludów Afryki i Azji. Z reguły była to podróż w jedną stronę i wielu z nich zdawało sobie z tego sprawę. Historię dwóch misjonarzy z ziemi prudnickiej, których szczątki spoczęły na dalekiej ziemi opisuje Henryka Młynarska.

Sport (piłka nożna): Pożegnanie z IV ligą
Zgodnie z regulaminem rozgrywek Pogoń Prudnik zdegradowana została z IV ligi i w przyszłym sezonie o mistrzowskie punkty rywalizować będzie na boiskach klasy okręgowej.

Sport (piłka nożna): Nasze talenty
Reprezentacja Polski do lat 15 wygrała towarzyski turniej w Finlandii. Biało-czerwonych barw bronił Jakub Kolan, który piłkarską przygodę zaczynał w Orliku Prudnik.

Sport (lekkoatletyka): Na czas i odległość
Zobacz pełne wyniki Powiatowych Mistrzostw Szkół Podstawowych w lekkoatletyce.

gfx/newsart/tp11czerw2019.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 11 - Czerwiec 2019r. Nr 2858/news/2019. Wyświetleń: 263.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje