Strona głównaStartWiadomości

Dlaczego nikt o tym nie pomyślał?
Oddanie do użytku ścieżki pieszo-rowerowej między Białą, Lubrzą, a Prudnikiem sprawi, że chętnie korzystać z niej będą cykliści, piesi i biegacze. Jest jednak jeden problem – nowa ścieżka nie ma połączenia z jej odpowiednikiem w Prudniku, na po drodze jest ruchliwe skrzyżowanie dróg krajowych i drogi wojewódzkiej – Rondo im. Stanisława Szozdy.

Pierwsza taka w regionie
Prudnicki samorząd gminny planuje zasiać w rejonie ulic Łokietka i Sportowej łąkę kwietną. Ma to być pierwsza tego typu łąka na obszarach miejskich w województwie opolskim.

To Prudnik, czy Głuchołazy
Przy Rondzie im. Stanisława Szozdy w Lubrzy mieniona została tablica – drogowskaz. Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od poprzednika.

Nie żyje 23-letnia prudniczanka. Osierociła miesięczne dziecko
Do tragedii doszło w poprzedni wtorek na terenie kompleksu działkowego za szpitalem w Prudniku.

Głogówek: Ramię w ramię z Górnikiem
Gmina Głogówek dołączyła do programu partnerskiego Górnika Zabrze „Klub Kibiców Śląskich Miast”.

Poszkodowana zmarła w szpitalu
W zeszłą środę krótko przed godz. 15.30 miał miejsce kolejny wypadek na skrzyżowaniu obwodnicy Prudnika z ul. Prężyńską. Tym razem skończyło się tragicznie.

Policjant może łamać prawo i nie musi się legitymować
7 listopada weszło w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie zmian w przepisach dotyczących kontroli drogowej. Warto zapoznać się z nowymi obowiązkami i uprawnieniami kierowców oraz kontrolujących, by nie „dostać po kieszeni”.

Obniżyć krawężniki
To najczęściej wskazywany sposób na choćby częściowe ułatwienie osobom z niepełnosprawnością poruszania się – głównie na wózkach – na terenie miasta.

11 listopada: O wolność trzeba walczyć
Mieszkańcy Prudnika tłumnie wzięli udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Inwestycje: Ogrodzenie jak nowe
Firma z Olbrachcic kończy remont zabytkowego ogrodzenia Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Parkowej w Prudniku, dawnego kasyna.

Sołtysi mają głos
O radościach i troskach miejscowości w gminach Biała, Głogówek i Korfantów mówią sołtysi Frączek, Zwiastowice i Przechodu.

Strzeleczki: Ze świętym Marcinem i żebrakiem
Od 1998 roku święty Marcin, konno, wspólnie z mieszkańcami, przemierza ulice Strzeleczek. Choć w wielu miejscowościach przyjął się ten zwyczaj, to w Strzeleczkach ma szczególne uzasadnienie. Patronem parafii jest bowiem święty Marcin.

Strzeleczki: Lapidarium jest już gotowe
Staraniem Lokalnej Grupy Historycznej Strzeleczek na miejscowym cmentarzu zbudowano lapidarium.

Łąka Prudnicka: Z myślą o bezpieczeństwie
Wyposażenie jednostki OSP w Łące Prudnickiej wzbogaciło się o defibrylator AED z pakietem treningowym.

Kącik prawny: Długi zza grobu
Tradycyjnie już z okazji Dnia Zadusznego w kąciku prawnym poruszamy tematy dotyczące spadkobrania. Autorką cyklu artykułów jest adwokat Agata Zwojewska.

Muzyka: Wiktoria z profesjonalnym nagraniem w studio
Zdobywczyni głównej nagrody w czerwcowym konkursie piosenki obcojęzycznej You can sing, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy, jest już po profesjonalnej sesji nagraniowej, ufundowanej przez nyskie WaveArt Studio.

Archiwum Odkrywcy: Odczytaliśmy napis, który nie był znany od co najmniej 150 lat
Z pomocą poznańskiego naukowca prof. dra hab. Rafała Rosoła odczytaliśmy napis pod XVIII-wieczną figurą św. Jana Nepomucena na prudnickim cmentarzu.

Kultura i sztuka: Pałac pamięci vs. Niepamięć
W piątek 8 listopada w Arsenale Muzeum Ziemi Prudnickiej miał miejsce wernisaż niecodziennej wystawy Marka Grzyba i Piotra Komorowskiego pt.: „Pałac niepamięci”.

Młode pokolenie
W naszym dodatku wieści dotyczącej uczniów Szkoły Podstawowej w Szybowicach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie oraz zapowiedź Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i podsumowanie konkursu plastycznego „Poznajemy Prudnik ze ślimakiem – odkrywamy zakątki naszego miasta”. W osobnych tekstach relacjonujemy apel dzieci z przedszkola nr 4 w Prudniku z okazji Święta Niepodległości oraz podajemy wyniki konkursu ortograficznego w Prudnickim Ośrodku Kultury.

Czeskie pogranicze: Seria wypadków szybowców
Zaledwie pół miesiąca po poprzednim śmiertelnym wypadku, w którym zginął polot szybowca, doszło do kolejnego zdarzenia z identycznym skutkiem. Również w okolicy Wrbna pod Pradziadem.

Poezja: Nasz przyjaciel, Jacek Lubart-Krzysica
12 września Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu gościła Jacka Lubarta-Krzysicę. Jest to człowiek nietuzinkowy. Poeta z Krakowa i Sądecczyzny, dramaturg, reportażysta, autor piosenek. Pisarz i edytor – twórca Konfraterni Poetów. Animator misteriów poetyckich – pisze Jan Szczurek.

Prudniccy strażacy ponownie wicemistrzami województwa
Po raz kolejny prudniccy strażacy byli „o włos” od zdobycia Pucharu Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu w finale halowej piłki nożnej.

Sport (koszykówka): zabrakło nam chłodnej głowy i wyrachowania
Pogoń Prudnik prowadziła przez większość spotkania, ale szkolnej błędy w końcówce pozbawiły ją tak bardzo potrzebnego zwycięstwa.

Sport (piłka nożna): Kolan leci do Boliwii!
Pochodzący z Wierzbca Jakub Kolan weźmie udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Ameryki Południowej.

Sport (piłka nożna): Smutne pożegnanie z kibicami
W ostatnim meczu rundy jesiennej na własnym boisku Pogoń Prudnik, mimo ambitnej walki, doznała porażki i nie powiększyła swojego skromnego dorobku punktowego.

gfx/newsart/tp12112019.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 12 - Listopad 2019r. Nr 2875/news/2019. Wyświetleń: 710.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje