Strona głównaStartWiadomości

Gospodarka: Koniec tematu działek na Przemysłowej
Łącznie blisko 650 tys. zł zapłaciła Gmina Prudnik by móc zlikwidować kompleks działkowy przy ul. Przemysłowej, który kolidował z planami rozbudowy podstrefy ekonomicznej.

Inwestycje: Na drogi, obiekty sportowe i domy kultury
Gminy: Prudnik, Biała, Lubrza, Głogówek, Strzeleczki i Korfantów oraz Powiat Prudnicki otrzymali środki z budżetu państwa na realizację inwestycji. Program dotyczy gmin, na których terenie funkcjonowały w przeszłości państwowe gospodarstwa rolne.

Szpital na krawędzi upadku
Sytuacja finansowa Prudnickiego Centrum Medycznego jest krytyczna. Wielomilionowe straty i zaległe zobowiązania mogą wkrótce pociągnąć spółkę na samo dno.

Fotorelacja: Upalne święto policji
We wtorek, 19 lipca, w Prudniku odbyło się Wojewódzkie Święto Policji.

Pokrzywna do Prudnika: Była jeszcze jedna próba
Co roku w Polsce składanych jest kilkanaście wniosków o zmianę granic miast i gmin. Większość z nich dochodzi do skutku.

Pierwszy taki pojazd w historii powiatu
Samorząd powiatu prudnickiego otrzymał nowy pojazd. Będzie on służył pracownikom Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Komunikacja: Jak podcina się skrzydła „Kormoranowi”
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych zajął stanowisko w sprawie zamiaru likwidacji pociągu TKL Kormoran.

Interwencja: Słoneczna w Łące
Mieszkańcy ul. Słonecznej w Łące Prudnickiej przypominają o obietnicy modernizacji drogi sprzed dwóch lat.

Wolontariusze wśród ludzi
To ukraińscy wolontariusze, którzy od niedawna działają również w Prudniku. Aby ich lepiej poznać będą gośćmi lipcowego spotkania z cyklu „Dzień dobry, co słychać?”

Korfantów: Trwa rozbudowa szpitala
Na terenie Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie trwa wielomilionowa inwestycja, której celem jest rozbudowa szpitala, poprawienie komfortu pobytu pacjentów i wprowadzenie nowych usług medycznych.

Głogówek: Niech żyje król!
Po trudnym czasie pandemii Głogóweckie Bractwo Strzeleckie ostro ruszyło o działania, a najbardziej znaczącym wydarzeniem był wybór króla.

Gogolin: Nie czytaj, bo zgłodniejesz!
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Słokowie zajęły drugie miejsce w eliminacjach kulinarnego konkursu Bitwa Regionów”. W gazecie można przeczytać, co takie pysznego przyrządziły słokowianki.

Biała: Co czwarty bocian to Polak
Tak wskazują światowe statystyki, a w tej bardzo licznej polskiej grupie, jest też tradycyjnie mocna reprezentacja gminy Biała.

Gostomia: Taniec ogrodu i ludzi
1 lipca odbyło się w gospodarstwie Teresy i Witolda Hreczaniuków w Gostomi szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Był to piątek, zwykły dzień.

Lato Kwiatów w Otmuchowie
Choć to nie ziemia prudnicka, to warto wybrać się do Otmuchowa by wziąć udział w pięknym wydarzeniu – Lecie Kwiatów. Przez kilka dni niewielkie miasteczko staje się ogrodem.

Lato w mieście
Lipiec wypełniony jest zajęciami zorganizowanymi dla dzieci i młodzieży z gminy Prudnik. Codziennie coś się dzieje, jak to wygląda?

Archiwum Odkrywcy: Do „czwórki” garnęli się uczniowie
Wspominamy dawne lata nauki w Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku. W latach 60. XX w. była to najnowsza placówka oświatowa w mieście, do której garnęli się uczniowie.

Archiwum Odkrywcy: Gdy mury runą
Wśród udostępnionych naszej redakcji fotografii jest unikatowe zdjęcie przedstawiające moment wyburzenia wieży barokowego kościoła w Jarnołtówku.

Sport (piłka nożna): Nadzieje i rozczarowania
Trudno nie docenić w ostatnich latach zaangażowania, poświęcenia wolnego czasu, a nawet własnych pieniędzy ze strony działaczy Pogoni dla klubu. Jednak marzenia o tworzeniu silnego zespołu i awanse do 4 ligi nie mogły być zrealizowane, bo w rudzie rewanżowej nie trafiono z wyborem właściwej drogi dochodzenia do ceny – pisze Mieczysław Matczak.

Sport (siatkówka zunifikowana): Zdetronizowali mistrza
Reprezentacja Olimpiad Specjalnych województwa opolskiego złożona z zawodników z Głogówka i Kędzierzyna-Koźla zdobyła mistrzostwo Polski w siatkówce zunifikowanej, które odbywały się w Warszawie.

gfx/newsart/tygodnik20072022.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 20 - Lipiec 2022r. Nr 2994/news/2022. Wyświetleń: 641.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje