Strona głównaStartWiadomości

Powiat: Będzie po staremu
W Starostwie Powiatowym w Prudniku rozwiązano referat obsługi finansowo-księgowej szkół i placówek oświatowych.

Polityka: Te projekty załatwią wiele problemów
Świadczenie 500+ równie z na pierwsze dziecko, trzynasta emerytura dla seniorów, odbudowa połączeń autobusowych w małych miejscowościach, 0 proc. PIT dla młodych do 26. roku życia oraz obniżka kosztów pracy – oto najnowsze obietnice rządu, o których podczas niedawnej konferencji prasowej mówiła posłanka Katarzyna Czochara.

Dreszczowiec z Konieczną
Pochodząca z Prudnika aktorka filmowa i teatralna Aleksandra Konieczna spotka się z mieszkańcami rodzinnego miasta. Okazją ku temu będzie premiera dreszczowca „Ciemno, prawie noc” w Kinie „Diana”.

Dzień Żołnierzy Wyklętych
Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się również w Prudniku.

Głogówek: Zmiana na stanowisku skarbnika gminy. Poprzedni był nim zaledwie trzy miesiące
Zaskakującym punktem obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej w Głogówku była zmiana skarbnika.

Ten program zachęci niepełnosprawnych do studiowania
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku zachęca do korzystania z programów, których celem jest poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych.

List otwarty: 100 dni nowej władzy
W gazecie publikujemy list otwarty Krzysztofa Fejdycha, który komentuje w nim decyzje nowych władz gminy Prudnik oraz odnosi się do niedalekiej przeszłości – kampanii wyborczej. Od kiedy nie istnieje Stowarzyszenie Prudniczanie? Jak wygląda polityka zatrudnienia w Urzędzie Miejskim? Czy gmina przejęła krzesełka przeznaczone na stadion? Chaos informacyjny na temat kanalizacji wsi. Dlaczego tak wysokie podwyżki za wywóz śmieci? Czy strefa płatnego parkowania zarządzana w nowy sposób będzie tańsza od poprzedniej? Audyt w urzędzie, czy to pieniądze wyrzucone w błoto? Co wspólnego ma radny Paweł Licznar z byłą radną powiatową Marzeną Kędrą?

Dotacje na sport
Gmina Prudnik udzieliła dotacje celowe na realizację zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu na rok 2019. Sprawdź, jak podzielono pieniądze.

Sztandar dla leśników
Pracownicy Nadleśnictwa Prudnik powołali społeczny komitet, którego celem jest wykonanie sztandaru. Okazją ku temu jest rocznica 60-lecia Nadleśnictwa Prudnik. Przewodniczący komitetu Maciej Bandurski wyjaśnia, jak zrodziła się inicjatywa.

Pomidor roku
Jakie wydarzenie zdaniem czytelników było najgorsze w powiecie prudnickim w 2018 roku. W gazecie publikujemy wasze typy.

Z policji: To nie alkohol, ani narkotyki
Prudniccy policjanci w samą porę udzielili fachowej pomocy mężczyźnie, którego stan poważnie zagrażał jego zdrowiu. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że jest pod wypływem alkoholu lub narkotyków.

Prudnik dla Nadwórnej
Od niemal dwudziestu lat organizowana jest akcja świątecznej pomocy dla Nadwornej. 26 lutego odbyło się kolejne spotkanie, na którym podsumowano ostatnie „mikołajkowe” wydarzenie.

Felieton: Czysta intencja, lepsza frekwencja?
Rozpoczęła się na dobre kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Zawiązują się wypasione koalicje, ujawniają kolejni kandydaci. W ruch poszły nawet skrobaki do lusterek samochodowych – pisze w swoim kolejnym felietonie Witold Rygorowicz.

Komentarz: Marsz Śmierci, jedyny taki
Radny Rady Powiatu Dariusz Kolbek komentuje obchody ufundowania tablicy upamiętniającej ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. Niektóre elementy tego wydarzenia spotkały się z jego negatywnym komentarzem.

Widok z mojego okna: I dzieci, i pieski
Marek Karp opisuje „szarą rzeczywistość” boiska Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku. Nie zawsze dzieje się tam tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Sytuację komentuje dyrektor szkoły Ewa Jarzycka.

Sołtysi mają głos: Jedni kończą, inni zaczynają
Głos zabierają sołtysi i członkowie rad sołeckich ze Strzeleczek, Olszynki i Czyżowic.

Zaniedbane zabytki: Wójtowiec – archeologiczny park kulturowy
Trzy lata temu w województwie opolskim wskazano pięć miejsc o największym znaczeniu dla regionalnej archeologii. Jednym z nich był głogówecki Wójtowiec.

Głogówek: Jedne wybory, a dwoje radnych
Składy rady w gminie Głogówek został uzupełniony. W jednym z okręgów nie trzeba było nawet głosować.

Biała: Nowe stawki za śmieci
Rada Miejska w Białej uchwaliła nowe stawki za wywóz odpadów. Będzie drożej.

Walce: Będą doradzać wójtowi
W gminie Walce powołana zostaje Społeczna Rada Przedsiębiorców, która ma być ciałem doradczym wójta w sprawach związanych ze środowiskiem biznesowym, naukowym, zdrowia i edukacji.

Walce: Fundusz sołecki
Sprawdź, na co wydaje zostaną środki z funduszu sołeckiego w miejscowościach gminy Walce.

Walce: Diety sołtysów
Sołtysi w gminie otrzymują diety za sprawowanie funkcji. Jej wysokość uzależniona jest od liczy mieszkańców poszczególnych sołectw.

Archiwum odkrywcy: Memento homo Mori
W okresie Wielkiego Postu wierni uczestniczą w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Od kilku lat w każdą środę o godzinie 20.00 w przyciemnionym kościele głogóweckim pw. św. Franciszka, bracia prenowicjusze przygotowują inscenizację Drogi Krzyżowej.

Młode Pokolenie
Przeczytaj wiadomości ze: Szkoły Podstawowej w Lubrzy, Biblioteki Publicznej w Prudniku (dyktando!), Publicznego Przedszkola nr 3 w Prudniku i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szybowicach.

Magazyn Twórców
Miesięcznik „Radostowa” regularnie gości na naszych łamach. Dlaczego to świętokrzyskie pismo trafia na ziemię prudnicką? Raz, że redakcja „Radostowy” ma ambicje ogólnopolskie, dwa że bardzo polubili je prudniccy literaci. I publikują w „Radostowej” systematycznie.

Felieton na Dzień Kobiet: Być kobietą, być kobietą
Należy jasno sobie to wytłumaczyć, że nawet szatynki zachowują się i patrzą na świat z pozycji blondynki – pisze Bożena Tokar-Matkowska.

Sport (łucznictwo): Sensacyjne prudniczanki
Żeńska drużyna Obuwnika Prudnik w składzie: Karolina Farasiewicz, Weronika Święcicka i Paulina Pintak, wywalczyła srebrny medal 37. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Wilkowicach.

Sport (karate WKF): Berlin na początek
Tegoroczny sezon startowy Zarzewia Prudnik rozpoczął Oskar Szkolniaki, który wziął udział w międzynarodowym turnieju karate Berlin Open.

Sport (koszykówka): „Rozstrzelani” na obwodzie
Pogoń Prudnik doznała porażki w meczu wyjazdowym z FutureNet Śląsk Wrocław.

Sport (piłka nożna): Zostaniemy czy spadniemy?
Sytuacja Pogoni Prudnik w tabeli IV ligi po rundzie jesiennej w sezonie 2019/2019 jest skomplikowana i trudna. Jednak w piłce nożnej zdarzają się nieoczekiwane i zaskakujące rozstrzygnięcia. Działacze, piłkarze i najwierniejsi kibice naszego zespoły mają nadzieję na szczęśliwe zakończenie rozgrywek – pisze Mieczysław Matczak.

Sport (piłka nożna): Zakończyli sparingi mocnym uderzeniem
W ostatnim meczu kontrolnym przed rozgrywkami Pogoń Prudnik w imponujących rozmiarach pokonała zespół klasy okręgowej Rodło Opole, zdobywając więcej bramek niż we wszystkich wcześniej rozegranych sparingach.

Sport (piłka nożna): Srebrno wywalczone na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu
Drużyny UKS Orlik rocznika 2010 wzięły udział w Turnieju Supa Strikas Cup 2019 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Jedna z drużyn zdobyła srebro.

Sport (piłka nożna): Terminarze klasy okręgowej, gr. 2 i klasy A, gr. 4
Nic dodać nic ująć – obowiązkowy kalendarz dla wszystkich kibiców drużyn grupy 2 klasy okręgowej oraz grupy 4 klasy A.

gfx/newsart/tp416.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 6 - Marzec 2019r. Nr 2845/news/2019. Wyświetleń: 353.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje