Strona głównaStartWiadomości

Polityka. Burmistrzowie i wójt poparli Ociepę
W komitecie poparcia kandydującego do Sejmu Marcina Ociepy znaleźli się burmistrzowie Prudnika - Grzegorz Zawiślak i Jarosław Szóstka oraz wójt gminy Strzeleczki Marek Pietruszka.

Te obiekty zostaną odnowione w ramach nowego finansowania odbudowy zabytków
Kolejne zabytki na ziemi prudnickiej będą remontowane. Po raz kolejny końcowymi beneficjentami rządowego programu będą wyłącznie lokalne samorządy, podległe im jednostki i parafie.

Polityka. Baner na cmentarnej bramie
Umieszczenie banera wyborczego kandydującego do Sejmu Janusza Kowalskiego (PiS) na bramie cmentarza katolickiego w Moszczance wywołało oburzenie. Według posła to prowokacja.

Łuki nad ulicami - niedoceniana osobliwość Prudnika
Łuki oporowe znajdujące się nad trzema uliczkami prudnickiej starówki są architektoniczną osobliwością. Nie znajdziemy ich w okolicznych miastach, w Nysie, Opolu, czym zabytkowym Paczkowie i generalnie są rzadkością w polskich miastach. W najbliższym czasie możemy oczekiwać na ich remont. Tygodnik Prudnicki publikuje obszerny artykuł na temat ich historii.

Pischinger z Szybowic
17 września Sołectwo Szybowice, Stowarzyszenie Odnowy Wsi Szybowice „Szybowisk” oraz Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprosili mieszkańców Prudnika na wydarzenie historyczno-kulinarne. Bohaterem spotkania był waflowy torcik, lokalna specjalność.

Kolnowice. W lasku obok wsi
Zaproszenie w takie miejsce brzmi zachęcająco, zwłaszcza że staraniem mieszkańców zostało odpowiednio urządzone.

Łącznik. Upalne dożynki
Późne lato to sezon zabaw na zakończenie żniw. 9 i 10 września świętował Łącznik.

Głuchołazy. Order dla Martyny Wojciechowskiej
21 września jest Światowym Dniem Orderu Uśmiechu, jest to więc data najlepsza do tego, żeby odznaczyć kogoś tym właśnie orderem. A wyjątkowym do tego miejscem są Głuchołazy. A tą szczególną osobą Martyna Wojciechowska.

Korfantów. Narodowe Czytanie x 2
Lekturą 12. edycji Narodowego Czytania jest powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. 7 września wydarzenie miało miejsce w Prudniku, zagościło także w innych miejscowościach ziemi prudnickiej. W Korfantowie Narodowe Czytanie w tym roku przeprowadzono dwukrotnie.

Fotografie: Prudnik tu JEST
W piątek 22 września w Galerii „Na Poddaszu” w Prudnickim Ośrodku Kultury otwarta została poplenerowa wystawa fotograficzna „Prudnik jest TU”.

Z miłości do Opola
13 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się promocja najnowszej książki Teresy Zielińskiej pt. „Z miłości do Opola”.

Sport (piłka nożna). Obudzeni po przerwie
Ponad 300. kibiców obu zespołów wypełniło kameralny obiekt w Walcach w derbowym spotkaniu 4. ligi opolskiej między LZS Walce i Fortuną Głogówek. Było na co popatrzeć.

Sport (piłka nożna). Zagubiona Pogoń
Jeśli nie wiesz, do jakiego płyniesz portu, wiatry przychylne nie będą ci wiały. Zagubiona i bezradna Pogoń też błądzi w wyborze właściwej drogi do celu, jakim są pierwsze mistrzowskie punkty. W Ozimku prudniczanie stracili sporo bramek. (Małapanew Ozimek - Pogoń Prudnik).

Sport (karate WKF). Pierwsze po wakacjach medale zarzewiaków
Po raz kolejny w Jaworzu rozegrano Grand Prix Beskidów. Na starcie zawodów stanęło 135 zawodników i zawodniczek reprezentujących 16 klubów z Czech, Słowacji i Polski.

gfx/newsart/tygodnik4102023.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 3 - Październik 2023r. Nr 3049/news/2023. Wyświetleń: 377.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje