Strona głównaStartWiadomości

Widać efekty akcji
Kwesta „Ocalić od zapomnienia”, której celem jest odnowa pomników zasłużonych prudniczan na cmentarzu komunalnym, przynosi efekty.

Gloria Artis dla Danieli Długosz - Pency
Prudnicka poetka i działaczka społeczna dr Daniela Długosz - Penca otrzymała prestiżowe odznaczenie dedykowane wybitnym ludziom kultury.

Złote Gody - fotografie
Gazeta publikuje zdjęcia par z gminy Prudnik obchodzących Złote Gody.

Zbigniew Zagłoba-Zygler w Radzie Seniorów
Działacz społeczny, znany przede wszystkim z wieloletniego angażowania się w funkcjonowanie PTTK, Zbigniew Zagłoba-Zygler, powołany został na członka Rady Seniorów w Prudniku.

Piłka jest ich pasją
O piłce mogliby mówić godzinami. Znają większość piłkarzy, przebiegi ich karier i losy poszczególnych drużyn na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Poznajmy Stowarzyszenie Piłki Nożnej Ziemi Prudnickiej.

Krzysztof Skowroński. Dzięki niemu szkoła stanowiła jedność
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniego emerytowanego nauczyciela i dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Prudniku pana magistra Krzysztofa Skowrońskiego.

Ostatnie pożegnanie pani profesor Marii Piaseckiej
13 października, w samo południe, w Trześniowie, koło Krosna, odbył się pogrzeb tej zasłużonej nauczycielki geografii, która prawie całe zawodowe życie poświęciła nauczaniu i wychowaniu młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Prudniku – wspomina zmarłą Zofia Zeprzałka - Krzemień. O zmarłej pisze też jej była uczennica Jadwiga Górka.

Osadzeni nie są bezczynni
Osadzeni przebywający w Zakładzie Karnym w Nysie biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Ośmiorniczki dla wcześniaków”.

Niezwykły kościół w Rudziczce powstał 220 lat temu
W niedzielę (22 października) w Rudziczce obchodzono 220.rocznicę budowy kościoła parafialnego. Zbudowana na planie elipsy z nietuzinkowym dachem świątynia należy do wyjątkowych budowli ziemi prudnickiej.

Muzyka. Kapitan Polska
W I Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano V Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Wędrowiec. Moszczanka niczym Pokrzywna
Już niedługo w części Moszczanki graniczącej z Pokrzywną zobaczymy nowe osiedle domów. Inwestorzy w końcu zaczynają korzystać z atrakcyjnej lokalizacji podgórskiego fragmentu gminy Prudnik.

Wędrowiec. Mandat za niedopełnienie dziwacznej formalności
Organizator corocznego Rajdu Niepodległości z Głuchołaz otrzymał mandat, ponieważ nie dopełnił obowiązku poinformowania jednego z urzędów w Opolu, że trasa imprezy przebiega na odcinku około 200 m przez obszar rezerwatu przyrody. Po oznakowanym szlaku.

Wędrowiec. Miłośnicy motoryzacji zakończyli sezon
Niedzielna pogoda mogła zniechęcić do wyjścia z domu, ale z pewnością nie miłośników starych pojazdów, którzy pojawili się na Zakończeniu Sezonu RozkoOldCars w Pałacu Rozkochów.

Sport (piłka nożna). Dżoker zabrał punkt
Jeden z pierwszych kontaktów Dębskiego, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku zakończył się bramką dla gości. Drugą porażkę z rzędu zanotowała Fortuna w meczu, który nie powinna przegrać. (Fortuna Głogówek - Małapanew Ozimek).

Sport (piłka nożna). Za wysokie progi?
Oddala się nadzieja piłkarzy Pogoni na przedłużenie pobytu w 4 lidze opolskiej. W meczu dwóch zespołów walczących o wydostanie się ze strefy spadkowej różnica w umiejętnościach piłkarskich na korzyść gości była zbyt duża, aby uzyskać korzystny wynik. (Pogoń Prudnik - Odra II Opole).

gfx/newsart/tygodnik25102023.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 25 - Październik 2023r. Nr 3051/news/2023.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje