Strona głównaStartWiadomości

Prudnik. Oni będą przewodzić radzie
Rada Miejska w Prudniku ma nowego przewodniczącego. Został nim Zygmunt Trojniak, a wiceprzewodniczącym Stanisław Mięczakowski.

Jarosław Szóstka złożył rezygnację. „Wracam do…”
Jarosław Szóstka nie będzie wiceburmistrzem Prudnika.

Uwaga! Powstaje konstytucja zagospodarowania przestrzennego gminy Prudnik
Gmina Prudnik przystąpiła do sporządzenia planu ogólnego gminy. Plan ogólny jest dokumentem, który zastąpi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Jego znaczenie jest kardynalne dla rozwoju gminy.

Joachim Kosz przewodniczącym rady
Joachim Kosz, który startował z listy komitetu Śląskich Samorządowców, wybrany został przewodniczącym Rady Powiatu w Prudniku.

Głogówek. Podział sił w radzie
Jerzy Kunert ponownie będzie przewodniczącym Rady Miejskiej w Głogówku. Burmistrz ma większość.

Walce. Jest nowy zastępca wójta
Nietypowo, jak na rady samorządowe ziemi prudnickiej, inauguracyjna sesji Rady Gminy w Walcach odbyła się w dzień wolny - 1 maja.

Ewa Płonka: Takie piękne doświadczenia zbieram w tym życiu
Przez ostatnie lata „nasza Ewa - prudniczanka” podbija najsławniejsze sceny operowe w Europie i Stanach Zjednoczonych, w najbardziej znanych operach śpiewa tytułowe role, odnosi sukcesy, doskonali swój artystyczny talent i poznaje ją świat. A Prudnik nic nie wie. Z ostatniej chwili: w tytułowej roli jako Turandot w Hamburgu - owacje na stojąco, burza oklasków, wspaniałe recenzje, czyli kolejny, ogromny sukces.

Trzecia konferencja naukowa w Białej
Gmina Biała i Gminne Centrum Kultury konsekwentnie organizują cykl konferencji naukowych poświęconych historii Śląska przez pryzmat dziejów Białej i ziemi prudnickiej. Kolejna odsłona już w maju.

Stop przemocy wobec dzieci - Lex Kamilek
Kto z nas nie słyszał o głośnej sprawie Kamilka z Częstochowy, który został skatowany przez opiekunów i następnie zmarł. Przynajmniej raz w miesiącu media informują nas o dzieciach, a nawet niemowlakach, które zostały pobite przez ich rodziców - pisze mec. Agata Zwojewska.

Teatr. Moralność pani Dulskiej
Przedstawienie teatralne „Moralność pani Dulskiej” na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej to premiera w Prudnickim Ośrodku Kultury, ale też debiut nowego zespołu - Prudnickiego Saloniku Teatralnego. Wrażenia po premierze? Wspaniałe, musi być bis.

Zielony Kufer. Uchylony tylko, a zeszyty czekają…
Nocne zwiedzanie i zgodnie z zapowiedzią - jako włóczący się samotny człowiek - „zostałem poderwany”. Dałem się, wiedziony niebezpieczną ciekawością. Facet mnie wypytywał, woził samochodem po Krakowie i sam opowiadał sporo ciekawych rzeczy, a kiedy wiadomo już było, że spóźnię się na pociąg, zaprosił do domu.

Głuchołazy. Miasta Śląska wczoraj i dziś
Wystawa „Miasta Śląska wczoraj i dziś” oparta o dzieła Friedricha B. Wernera prezentowana jest w Głuchołazach. Wcześniej można ją było obejrzeć w Głogówku. W kolejce jest Prudnik.

>Kolnowice. Lepiej niż z konserwatorem!
Staraniem grupy mieszkańców Kolnowic zabezpieczony stary napis, który kilka miesięcy wcześniej odkryto pod farbą w pomieszczeniu wiejskiej świetlicy.

Nowe sytuacje w muzyce
W czwartek 25 kwietnia miał miejsce w Prudnickim Ośrodku Kultury koncert rockowego zespołu Dylemat z Prudnika. W Sali reprezentacyjnej POK usłyszeliśmy utwory Grzegorza Ciechowskiego i grupy Republika.

Poezja. Zachwyty i ubolewania Zofii Kulig, czyli uczta myśli
Alina Barbara Nowak pisze o najnowszym tomiku poezji prudniczanki Zofii Kulig.

Sport (karate WKF). Shobu hajime - walki i pokazy karateków

Sport (piłka nożna). Derbowe przełamanie
Piękna wiosenna pogoda zgromadziła w środowe popołudnie przy Damrota, blisko 400 kibiców obu zespołów, którzy tak licznie przybyli na derbowe spotkanie Fortuny z sąsiadem zza miedzy, drużyną LZS Walce.

Sport (piłka nożna). Bez rewelacji
Wyjątkowo słabe widowisko na kameralnym stadionie w Większycach, oglądali licznie przybyli kibice. (Porawie Większyce - Fortuna Głogówek)

Sport (piłka nożna). Małapanew z problemami
Jedyna bramka padła już w trzeciej minucie w dość szczęśliwych dla gości okolicznościach. Później Małapanew nie była już tak groźna jak można było się spodziewać. Główny faworyt do awansu do IV ligi był zaskoczony postawą młodego zespołu Pogoni, czego nie ukrywał po meczu. (Pogoń Prudnik - Małapanew Ozimek)

Sport (piłka nożna). Iskierka zgasła? Przyjęty plano organizacyjno-szkoleniowy i wyniki, nie tylko zespołu seniorów, niepokoją i nie wróżą klubowi nic dobrego. Działacze i jednocześnie trenerzy zespół tego problemu nie mogą przemilczeć, zaczynając od poprawienia atmosfery w klubie! (MKS Gogolin - Pogoń Prudnik).

gfx/newsart/tygodnik8052024.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki, kontakt:

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 8 - Maj 2024r. Nr 3076/news/2024. Wyświetleń: 381.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje