Strona głównaStartWiadomości

Tej rangi wydarzenia sportowego w Prudniku już dawno nie było
W sierpniu czeka Prudnik wielkie, sportowe wydarzenie. Na ulicach miasta znajdzie się meta czwartego etapu wyścigu kolarskiego 81. Tour de Pologne.

Wybory 2024. Debata kandydatów odwołana. Będzie inna
Nie odbyła się planowana na 15 marca debata kandydatów na burmistrza Prudnika. Jak do tego doszło opisuje gazeta.

Wybory. Miczka kontra Nowak
Przez długi czas wydawało się, że w gminie Walce będzie tylko jeden kandydat do urzędu wójta - popierany przez obecnego Marka Śmiecha - Rafał Miczka. Tymczasem 10 marca chęć kandydowania ogłosiła Monika Nowak.

Wybory. Kampania z ministrem Siemoniakiem
Kampania wyborcza rozpędza się. Podczas weekendu w Prudniku gościł minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak oraz senator Piotr Woźniak, który namawiali do poparcia kandydata na burmistrza Prudnika Leszka Czerebę.

Gospodarka. To ma być największa inwestycja w strefie
Gmina Prudnik i władze Katowickiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej przygotowują się do zbycia dwóch działek o powierzchni czterech hektarów. Terenem zainteresowany jest inwestor, które chce tam wybudować swój zakład.

Na ekranie. „Kiedyś to było”. Powstanie film z Rudziczką w tle
Będzie to krótkometrażowy komediodramat oparty na rodzinnych historiach z czasów powojennych w Rudziczce pod tytułem „Kiedyś to było”.

Wójt wysłał pół tony pszenicy do ministra
Wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek wysłał za pośrednictwem Poczty Polskiej do ministra finansów Andrzeja Domańskiego pół tony pszenicy, którą rolnicy - w ramach protestu przeciwko podwyżkom podatku rolnego - zostawili przed budynkiem Urzędu Gminy.

Medyk ze ścianą wspinaczkową
Zespół Szkół Medycznych w Prudniku ma nowe boisko wielodyscyplinarne i ściankę wspinaczkową. Ta ostatnia jest jedną z niewielu tego typu konstrukcji na terenie placówek oświatowych w województwie opolskim.

Turystyka. Stu przewodników zwiedzało Prudnik
Blisko 100 przewodników PTTK z województw opolskiego i dolnośląskiego rozpoczęło sezon przewodnicki w Prudniku.

Takich budynków nie powinno się remontować
Były biurowiec przy ul. Tkackiej w Prudniku powinien być wyburzony, a jego miejscu powstań nowy obiekt. Byłoby taniej i korzystniej dla estetyki strefy konserwatorskiej. Jak bardzo z sentymentem byśmy traktowali budynki z czasów PRL-u, ich zdecydowana większość nie stanowi wartości dodanej dla estetyki miejskiej przestrzeni. W tle pojawia się temat powiatowego budynku byłej szkoły przy ul. Podgórnej.

Z Prudnika nad Odrę po ścieżce rowerowej
Gmina Strzeleczki prowadzi działania zmierzające do budowy nowego odcinka ścieżki rowerowej między miastem a Steblowem w gminie Krapkowice.

Łąka zgromadziła pamiątki po Janie Trybule
Łąka Prudnicka dołączyła do miejscowości posiadający własne izby regionalne. Wiejskie muzeum wyróżnia indywidualny charakter, ponieważ niemal w całości poświęcone jest działalności Jana Trybuły, zmarłego w 2011 r. animatora kultury.

Walce. Młodzieżowa Rada Gminy wybrana
Gmina Walce ma nową Młodzieżową Radę Gminy II kadencji. Walce mogą pochwalić się najaktywniejszą młodzieżową radą na Śląsku prudnickim.

Bukszpanowy Wierzch
O aktualnościach z Wierzchu pisze Marek Karp. Pięknej miejscowości gazeta poświęca trzy czwarte strony.

Archiwum Odkrywcy. Święty klejnot u franciszkanów
W połowie XVII wieku hrabia Jerzy III Oppersdorff ciężko zachorował. Szukał ratunku nie tylko u lekarzy, ale przede wszystkim prosił Niebo o łaskę zdrowia. Złożył ślubowanie Bogu, że ufunduje w swoim mieście piękną kaplicę pod wezwaniem św. Antoniego.

Czarno-biały Bogusław Zator
Fotografia wykonana przez prudniczanina Bogusława Zatora zakwalifikowała się do finału prestiżowego konkursu MK Jazz Foto im. Marka Karewicza.

Felieton. Świąteczne barwy samotności
Zdarzyły się bowiem takie święta, które bardzo przeżywałam pełna spokoju i uniesień duchowych, a tu drugi dzień świąt, dostałam telegram, że w niedzielę wielkanocną zginął jedyny syn…

Poezja. Dwa są światy. Poezja Aliny Nowak
W czwartek 14 marca w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie w ramach cyklu Preteksty z Aliną Barbarą Nowak, związane z promocją wydanej pod koniec ubiegłego roku książki poetyckiej „Dwa są światy”.

Sport (piłka nożna). Derby powiatu dla Fortuny
Długimi okresami optyczną przewagę posiadał faworyzowany zespół Fortuny, ale raził zaskakująco słabą skutecznością. Jedyna bramka zapewniająca gościom komplet punktów padła w szczęśliwych okolicznościach w zupełnie niegroźnej sytuacji podbramkowej. (Pogoń Prudnik - Fortuna Głogówek).

gfx/newsart/tygodnik190324.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 19 - Marzec 2024r. Nr 3069/news/2024. Wyświetleń: 221.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje