Strona głównaStartWiadomości

Nowy zakład w prudnickiej podstrefie
W prudnickiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaje zakład firmy Wood of Fire.

Wybory 2024. Aktualni liderzy: Czochara, Kruk, Plicko i Maciuch
To już przedostatnie okrążenie naszej wyborczej sondy, w której za pomocą smsów mieszkańcy wskazują poparcie dla kandydatów na włodarzy poszczególnych gmin.

Wybory 2024. Materiały wyborcze bez oznaczenia komitetu
W ubiegłym tygodniu policja prowadziła czynności wyjaśniające dotyczące nie umieszczenia na materiałach wyborczych wyraźnego oznaczenia komitetu wyborczego.

Wybory 2024. Konwencja PiS. Chcemy dialogu z mieszkańcami
Mimo utraty władzy na poziomie krajowym Prawo i Sprawiedliwość nie składa broni, chcąc uzyskać jak najlepsze wyniki w kwietniowych wyborach samorządowych. W rejonie Prudnika PiS może liczyć na większe poparcie, niż w dużych miastach i zamierza wykorzystać ten atut.

Biomasa zamiast węgla
Prudnik ma być jednym z pierwszych miast w Polsce, które dokonają transformacji produkcji energii cieplnej, rezygnując w dużej części z węgla.

Obwodnic bez porządnego parkingu dla tirów
Za nami kolejne spotkanie informacyjne poświęcone budowie wschodniej obwodnicy Prudnika.

Wspomnienie o Krystynie Świderskiej - Hull
1 grudnia 2023 roku odeszła od nas, po ciężkiej chorobie, w wieku 69 lat dr Krystyna Świderska - Hull lekarz stomatolog, specjalista ortodonta, która wyleczyła liczne pokoleniua prudniczan i nie tylko.

ŚWIĄTECZNIE

Zamyślenia nad Księgą Mądrości Syracha
Daniela Długosz-Penca przybliża lekturę najnowszej książki Harryego Dudy. To kolejne poetyckie opracowanie dotyczące tekstów Pisma Świętego.

Szybowice oficjalnie z kanalizacją
Okres wyborczy to również okazja do prezentacji niedawno zakończonych inwestycji. W piątek 22 marca w Szybowicach symbolicznie zakończono budowę kanalizacji sanitarnej.

Elektryczny autobus będzie woził mieszkańców
We wrześniu na drogach gminy Walce pojawi się elektryczny autobus, który będzie świadczył komunikację publiczną dla mieszkańców.

Rada Seniorów: chcemy być traktowani jak partnerzy
Przewodnicząca Rady Seniorów w Prudniku Barbara Damszel podsumowuje kilkuletnią kadencję. Obok sukcesów wspomina o problemach, na przykład braku współpracy z radnymi Rady Miejskiej.

Głuchołazy. Mosty tymczasowy gotowy
Kwestią dni jest otwarcie most tymczasowego na Białce w Głuchołazach. Przyjmie on ruch na drodze krajowej podczas budowy mostu Andrzeja.

Racławice Śląskie. Nowy sprzęt został przetestowany
Ochotnicza Straż Pożarna w Racławicach Śląskich wzbogaciła się o sprzęt do ratownictwa drogowego w wartości 140 tys. zł.

Taniec nie tylko klasyczny
W środę 20 marca w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego dla najmłodszych „A kuku! Kultura!” Tym razem gościem przedszkolaków była Joanna Kisiel, tancerka i animatorka kultury.

Piękno tradycji w Białej
W piątek 22 marca odbył się III Otwarty Konkurs Zdobienia Jaj Wielkanocnych „Piękno Tradycji”, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Białej.

Muzyka. Misscore z płytą „Drown”
Rockowy zespół Misscore ma swoją pierwszą płytę albumową „Drown”. W czwartek wieczorem (21 marca) na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrzy grupa zagrała swój koncert.

Muzyka. Mundinova, bezmiar wolności
21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, z okazji Światowego Dnia Poezji w Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się koncert zespołu Mundinova.

Głuchołazy. Zostań dawcą szpiku
W sobotę 16 marca w Centrum Kultury w Głuchołazach odbyła się impreza PN. Zostań dawcą szpiku. Tego dnia przeprowadzono rejestrację potencjalnych dawców szpiku, miał miejsce VIII Maraton Ceramiczny, obył się koncert „Wszyscy dla Karoliny”.

PLEBISCYT SPORTOWY. Poznajcie zwycięzców
Tygodnik Prudnicki podsumowuje plebiscyt sportowy.

Sport (piłka nożna). Polegli po walce
Z powodu przeciągającego się remontu stadionu w Nysie, spotkanie tamtejszej Polonii w ramach 18. kolejki 4 ligi opolskiej odbyło się po raz kolejny w Grodkowie. Fortuna Głogówek trzeci kolejny mecz rundy wiosennej rozgrywała na wyjeździe i mimo braków kadrowych liczyła na korzystne rozstrzygnięcie pojedynku z gospodarzami.

Sport (piłka nożna). Dwie różne połowy
Zaskakująco dobra gra Pogoni Prudnik przez połowę pierwszej osłony i kilka okazji do zdobycia bramki i dawało nadzieję na sprawienie dużej niespodzianki przez naszych piłkarzy i zdobycie pierwszych punktów. Z biegiem czasu doświadczony zespół z Domaszkowic grał bardzo dobrze, wyraźnie przeważał i odniósł zasłużone zwycięstwo.

gfx/newsart/tygodnik27032024.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Wtorek, 26 - Marzec 2024r. Nr 3070/news/2024.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje