Strona głównaStartWiadomości

30 lat Ustronianki w Białej
Od 30. lat spółka Ustronianka rozwija swój zakład w Białej. To nie tylko duma miasta, ale i jeden z największych pracodawców w powiecie prudnickim.

Wystawa Twórców. Uczta dla zmysłów
W miniony weekend odbyła się 25. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego w Prudniku. Ponad 200 wystawców, dziesiątki wykonawców na scenie, konkursy regionalne i podsumowanie 25. rocznicy; wszystko przy piękne pogodzie. W gazecie relacja na dwie strony.

Wielkie święto traktorów
W ciągu kilku lat kameralna impreza w Podbielskiej miejscowości przerodziła się w wydarzenie o zasięgu krajowym. Zlot Zabytkowych Ciągników w Solcu, to spotkanie miłośników zwykłych i niezwykłych maszyn rolniczych.

Strażacka młodzież rywalizowała na stadionie przy Włoskiej
W Prudniku na stadionie przy ul. Włoskiej zmagały się w sobotę (8 czerwca) Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze gmin Lubrza i Prudnik.

Festyn Młodego Strażaka
W piątek 17 maja członkowie prudnickiego Koła nr 9 Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP we współpracy z pracownikami Prudnickiego Ośrodka Kultury zorganizowali Festyn Młodego Strażaka.

Uroczysko z obrazem św Urbana
Od niedawna w parku Pałacu Rozkochów znajduje się urokliwe miejsce odpoczynku i modlitwy. Na największym, parkowym drzewie zawisł obraz św. Urbana.

Tradycja. Śląski folklor
W środę 29 maja w Centrum Tradycji Tkackich Muzeum Ziemi Prudnickiej odbyło się spotkanie z ks. diakonem Markiem Dzionym. O książce ze śląskimi legendami.

Bociany. Witajcie w Nowej Wsi
Po raz pierwszy po 20 latach para bocianów urządziła sobie gniazdo w Nowej Wsi Prudnickiej i na tym etapie już wysiadują na jajach.

Kwietne dywany
Członkowie Turystycznego Klubu Motorowego Zryw PTTK Prudnik wybrali się na rajd szlakiem kwietnych dywanów.

Kultura. Unisono w wielogłosie
W weekend 16-18 maja w Korfantowie odbyła się 15. jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Unisono w wielogłosie.

Majowe Spotkania z Poezją
W środę 222 maja w Sali widowiskowej Domu Kultury w Korfantowie odbyła się 30. edycja konkursu recytatorskiego pt. „Majowe Spotkania z Poezją”.

Fotokolaż i fotografia jako dokument życia i wspomnień
Za nami kolejne wydarzenia związane z realizacją projektu „OTOfoto – międzypokoleniowa akademia fotografii”. 3 i 5 czerwca to przygotowanie pierwszej wystawy, warsztaty i prelekcja. Uczestnikami projektu są dzieci, młodzież, seniorzy, mniejszość romska oraz członkowie działającego przy POK od 2023 roku grupy fotograficznej „OTOfoto”.

Teatr. Moralność Pani Dulskiej ponownie na scenie
21 kwietnia miała miejsce premiera przedstawienia „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu debiutującego Teatru PST „Prudnicki Salonik Teatralny”, działającego od roku przy Prudnickim Ośrodku Kultury.

Już zaliczone 22 z 28 szczytów
Pomysł Jolanty Barskiej – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy wsparciu rodziców, starostwa i Spółdzielni Socjalnej „Parasol” w Nysie, zrealizowany od marca ubiegłego roku – jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, był „strzałem w dziesiątkę”.

Sport (lekkoatletyka). Mistrzyni świata po raz szósty z rzędu!
Barbara Bieganowska-Zając wywalczyła 1. miejsce w biegu na 1500 m podczas Mistrzostw Świata w paralekkoatletyce.

Sport (piłka nożna). Smutne pożegnanie z czwartą ligą
Młody zespół Polonii był również poza zasięgiem ambitnie walczącej Pogoni pierwszy mistrzowski punkt w rundzie wiosennej. Porażka boli, ale cieszy, że drużyna skazana od początku na niepowodzenia dotrwała do końca rozgrywek. (Pogoń Prudnik - Polonia Nysa).

gfx/newsart/tygodnik12062024.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 12 - Czerwiec 2024r. Nr 3080/news/2024.

Napisz swój komentarz

Tagi: ,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje