Strona głównaStartWiadomości

Przygrzało, ale to jeszcze nie rekord
W środę 19 czerwca słupek rtęci termometru wskazującego temperaturę powietrza w automatycznej stacji meteorologicznej w Prudniku wskazał 34,9 str. C. To najwyższa ciepłota w tym miesiącu od co najmniej kilku lat.

Tankowali i nie płacili
Grupie obywateli czeskich przyszedł pomysł na okradanie stacji paliw po polskiej stronie granicy. Nie na długo.

Uhonorowali wyróżniających się uczniów
W Kinie „Diana” w Prudniku wyróżniono wyróżniających się aktywnością, poziomem nauki i dokonaniami sportowymi, uczniów szkół podstawowych w gminie Prudnik.

Bialska Orkiestra Dęta - działamy orkiestrowo
Dzięki środkom Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego członkowie Bialskiej Orkiestry Dętej podnoszą swoje muzyczne umiejętności i poszerzają zasoby instrumentów, a mieszkańcy regionu mogą uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach artystycznych.

Czas na zasłużony wypoczynek
Uczniowie Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej uroczyście zakończyli rok szkolny 2023/2024 w hali sportowej miejscowego Domu Kultury.

Zlot miłośników motoryzacji przed spichlerzem
Mnóstwo starych pojazdów zawitało podczas weekendu na plac przed spichlerzem w Brożcu. Odbył się tam II Zlot Zabytkowej Motoryzacji.

Wędrowiec. Góry Opawskie w roku 1909
Przewodnik sprzed 120. lat opisuje styl ówczesnej turystyki uprawianej w Sudetach oraz radzi, jak wędrowca ma się przygotować do wycieczki.

Wędrowiec. Antyschengen w Wieszczynie
Część naszego lokalnego pogranicza wygląda jakby nikomu nie zależało, by choćby metodami gospodarczymi, podnosić jego atrakcyjność. Takim zadziwiającym miejscem jest Wieszczyna. Urokliwa miejscowość o aspiracjach turystycznych odcięta jest od Czech.

Wędrowiec. Wiosenny Rajd w Beskid Mały
Nadrabiamy majową zaległość publikując relację z rajdu PTTK Prudnik w Beskid Mały. Komandorem wyprawy był Dawid Przyszlak.

Kultura. Książki, książki, książki…
Za nami kolejne spotkanie z cyklu „A kuku! Kultur!” edukacji kulturalnej dla przedszkolaków. Gościem dzieci 12 czerwca w Prudnickim Ośrodku Kultury była bibliotekarka Magdalena Beztrosko.

Dzień dobry, co słychać? Jakoś tak dziwnie…
Niby jak zwykle, ale coraz częściej wydaje się inaczej. Lepiej czy gorzej - zdania są podzielone. Ma to też swoje dobre strony, ale jednocześnie wprowadza też niepokój, niepewność…

Artystyczne zakończenie roku szkolnego
Tradycją przedwakacyjną jest organizowanie występów artystycznych różnych grup działających przy ośrodkach kultury, 16 czerwca takie podsumowanie działalności miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach.

III Powstanie Śląskie oczami dziecka
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku mieli zaszczyt uczestniczyć w jubileuszu 60-lecia Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świętej Anny.

Sport (piłka nożna). Czwarta liga nie dla Prudnika
Pogoń po kompromitujących wynikach kolejny raz została zdegradowana do klasy okręgowej. Cieszy jednak, że zespół seniorów istnieje nadal i przystąpi do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Sport (piłka nożna). Ziścił się czarny scenariusz
Rolnik B. Głogówek po siedemnastu latach żegna się z rozgrywkami szczebla centralnego.

Sport (koszykówka). Pogoń bez Michalaka
Tomasz Michalak nie jest już trenerem drugoligowej Pogoni Prudnicki. Tygodnik Prudnicki publikuje jego oświadczenie w tej sprawie.

Sport (piłka nożna). Pierwszy turniej pamięci Mieczysława Kokoszki
Szkółka Piłkarska Piąteczka Prudnik zajęła pierwsze miejsce w turnieju Piłki Nożnej im. Mieczysława Kokoszki w Prudniku. Woli walki nie można jednak odmówić dwóm pozostałym drużynom: UKS Orlik Prudnik, LKS Racławia Racławice Śląskie.

gfx/newsart/tygodnik26062024.jpg

Autor: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Data publikacji tekstu w dzienniku Prudnicka.pl: Środa, 26 - Czerwiec 2024r. Nr 3081/news/2024.

Napisz swój komentarz

Tagi: tygodnik prudnicki,

Poprzedni i następny tekst

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dziennik Prudnicka.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism.
Kopiowanie, wykorzystanie, powielanie materiałów dostępnych w serwisie wymaga pisemnej zgody redakcji.
Pomysłodawca serwisu: Stanisław Stadnicki

Projekt i wykonanie: WebInspiracje.pl Stadnicki.pl Projektujemy strony internetowe.

Polecamy:

  • Raclawice.Net
  • KolejPodsudecka
  • Stanisław Stadnicki
  • Do Przodu
  • WebInspiracje